میوه ها

انار

انار

میوه انار در یک نگاه:

انار میوه درختی است که ارتفاع آن معمولا تا حدود 4 متر می رسد و در مناطق نیمه گرمسیری می روید. انار بومی مناطق مرکزی و شرق ایران تا کوه‌های هیمالیا در شمال هند بوده و یکی از اولین گیاهان اهلی شده توسط انسان ‌است. به دلیل همین قدمت طولانی، نام انار در متون قدیمی تاریخی و همچنین کتب مقدس ادیان متفاوت، چندین بار ذکر شده است. هومر شاعر معروف یونانی در کتاب خود (اودیسه) از آن نام برده ومعروف است که حضرت سلیمان (ع) باغ بزرگی پر از درخت های انار داشته که به ان عشق می ورزیده است. در قرآن، نیز سه بار از این میوه نام برده شده، لذا انار از جمله میوه های قرآنی شناخته می شود. همچنین در سوره الرحمن از انار به عنوان میوه بهشتی یاد شده‌است.

گلهای انار نسبتا درشت و به رنگ قرمز و بی بو می باشند. میوه انار ظاهری کروی داشته و با اندازه های مختلف دارای پوستی قرمز رنگ یا زرد رنگ و در برخی گونه ها سیاه رنگ می باشد .دانه‌های انار اغلب قرمز و گاهی سفید یا به رنگ‌هایی بین آن دو می باشند که از نظر مزه نیز به سه مزه شیرین، ترش و ملس تقسیم می گردند. از میوهٔ انار، آب انار، کنسانتره انار، رب انار، لواشک انار و مربای انار تهیه می‌شود.

ایران با تولید سالانه ۸۰۰ هزار تن انار، بزرگترین تولید کننده انار در دنیا بوده و هندوستان دومین کشور تولید کننده این میوه ‌است.

مشخصات انار خوب:

معروف است که انار 2 شباهت عمده به هندوانه دارد، داخل هر دو معمولا قرمز و گاهی سفید است. ضمن اینکه تا بازشان نکنید، از رنگ و طعم داخلشان نمی توانید اطمینان حاصل کنید. خرید انار خوب، نیاز به آگاهی از ویژگی گونه های مختلف انار دارد. با توجه به اینکه در ایران بیش از 700 نوع یا گونه انار موجود می باشد، تشخیص انار خوب در بین همه آنها کاری بسیار دشوار است، ولی به صورت کلی رعایت موارد زیر می تواند شما را در انتخاب انار خوب یاری دهد.

انار خوب نسبت به جثه‌اش سنگین است، ضمنا پوست صاف و شفاف و همچنین نازک و بدون ترک انار، می‌تواند نشانه مرغوبیت آن باشد.

مهم ترین آفت این میوه، «کرم گلوگاه» است، که می تواند از قسمت تاج انار وارد ‌میوه شود. لذا هنگام خرید، اول به گلوی انار نگاه کنید؛ اگر کمی سیاه شده باشد، احتمال وجود کرم گلوگاه در آن زیاد است، بنابراین بهتر است آنرا انتخاب نکنید. همچنین از انتخاب اناری که بیش از نصف پوست آن دچار آفتاب سوختگی شده، خودداری نمایید.

 دما و شرایط نگهداری انار:

انار اصولا میوه ماندگاری است، به شرطی که در محیطی مناسب نگهداری شود. بهترین دما برای نگهداری انار 5 درجه سانتیگراد است. باید توجه داشت که انار در زمان نگهداری، به شدت رطوبت خود را از دست می دهد لذا برای نگهداری انار به مدت طولانی می‌توانید آن را لای کاغذ روزنامه پیچیده و در سبد چوبی، در جایی دور از آفتاب و خنک مثل زیرزمین، نگهداری کنید.

محیط مرطوب، حتی در یخچال می تواند باکتری‌ها و قارچ‌های پوسته انار را فعال ‌کرده و موجب کپک زدن پوست انار شود، لذا بهتر است که انار را در ظروف دردار یا پلاستیکی نگهداری نکنید مگر آنکه سطح پوست انار را با واکس مناسب ضد قارچ پوشانده باشید.

طبقه بندی انار(فرازگرا/نافرازگرا):

انار میوه نافرازگرا یا غیرکلیماکتریک (non-climacteric) می باشد. بنابراین رسیدن انار باید روی درخت اتفاق بیفتد و پس از برداشت رسیده نخواهد شد. میزان تولید اتیلن طبیعی در انار ناچیز بوده و حساسیت انار نیز به گاز اتیلن کم است.

خواص اصلی میوه انار:

انار سرشار از آنتی اکسیدان بوده (حدوداً به اندازه چای سبز) و دارای مقادیر زیادی ویتامین ث و پتاسیم می‌باشد. بر اساس آخرین تحقیقات انجام شده، انار دارای خواص درمانی  است:

  • کاهش خطر ابتلا به بیماریهای قلبی
  • کاهش خطر سرطان، بخصوص سرطان پروستات و پستان
  • کاهش کلسترول خون
  • جلوگیری از آسیب دیدن سلول‌ها
  • کمک به سلامت لثه‌ها

صادرات انار:

شرکت صمصام تجارت با در اختیار داشتن سالن سورتینگ و به کارگیری کارگران ماهر و آموزش دیده در محیطی کاملا بهداشتی و مطابق با الزامات روز جهانی، اقدام به سورت و بسته بندی انار می نماید. این شرکت دارای گواهی بین المللی گلوبال گپ در خصوص این محصول است که توسط شرکت تایید صلاحیت آلمانی صادر گردیده است.

این شرکت با بهره گیری از متخصصین کشاورزی و به کار گیری تکنولوژی های جدید پس از برداشت، نسبت به کنترل کیفی میوه انار صادراتی خود اقدام نموده تا کلیه نیازهای مصرف کننده نهایی را به منظور دسترسی به میوه سالم و ارگانیک همراه با زمان نگهداری بالاتر فراهم نماید. بازارهای عمده صادراتی انار آگرو، کشورهای اروپایی، روسیه و کشورهای عربی منطقه خاورمیانه می باشند. مشتریان محترم می توانند درخواست خود را به واحد بازرگانی شرکت ارسال دارند و از مشاوره فنی متخصصین شرکت استفاده نمایند.

نمایش بیشتر

Related Articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی

Close
Close